9. 9. 2020

Vůdcovské kurzy

• JASAN
  • 18+
  • Cílem kurzu nemůže být vychovat hotového vůdce. Chceme vám na kurzu dát hlavně chuť rozvíjet své nabyté vůdcovské kompetence.
  • 3 víkendy a tábor – leden až duben
  • jasan.parvula.cz/
  • ROVEL
  • 18+
  • Rovel je vůdcovský kurz ochucený roveringem. Vedle klasické náplně vůdcovského kurzu Ti pomůžeme s motivací roverů ve kmeni i v oddílové radě, prací s autoritou mezi vrstevníky, prodiskutujeme specifika a rizika daného věku, podíváme se na zoubek roverskému programu a spoustě dalších věcí.
  • 3 víkendy a tábor – březen až říjen
  • rovel.skauting.cz/
  • GEMINI CASTOR
  • 18+
  • Vycházíme z potřeb současných vůdců, stavíme na jejich zkušenostech, přinášíme nové myšlenky a nápady. Neučíme telefonní seznamy, ale věci, které při vedení oddílu využijete.
  • 2 víkendy a tábor – duben až srpen
  • verejnost.gewiki.cz/
  • STŘÍBRNÁ ŘEKA
  • 18+
  • Nabízíme tým skautských i civilních odborníků, kvalitní přípravu na vůdcovské zkoušky nejen formou přednášek, ale i besed a modelových situací, přátelskou a pohodovou atmosféru, možnost vyzkoušet si teoretické poznatky v praxi i příležitost setkat se s významnými osobnostmi nejen českého skautingu.
  • 2 víkendy a tábor – duben až říjen
  • www.stribrnareka.cz/
  • URSUS
  • 18+
  • Snaží se používat různé formy předávání zkušeností, znalostí, inspirace, ale zejména vést k samostatnému uvědomění a pochopení souvislostí ve skautském i osobním životěa k seberozvoji účastníků.
  • 2 víkendy a tábor – duben až říjen
  • www.ursus.skauting.cz/
  • QUO VADIS
  • 18+
  • Jsme skautský kurz. Žijeme skautskou metodu. Žijeme skautskými principy. Žijeme slibem a zákonem. Přivoňme k esenci skautingu a skautství!
  • 2 víkendy a tábor – duben až listopad
  • quovadis.skauting.cz/
  • OIKOS
  • 18+
  • Dobře víme, že oddíl není one man show. Je to job pro celý tým. Proto k nám jezdí 2-4 členné oddílové rady.
  • 2 víkendy a tábor – duben až listopad
  • oikos.skauting.cz/
  • JESENICKÁ LESNÍ ŠKOLA
  • 18+
  • Jesenická lesní škola navazuje na dávnou tradici skautských lesních škol zformovaných okruhem skautů okolo Velena Fanderlika v polovině 20. let 20. století.
  • 2 víkendy a tábor – červen až říjen
  • jels.skauting.cz/
  • VELKÁ MORAVA
  • 18+
  • Od samého počátku kurz probíhá paralelně s ČLK Velká Morava, spolupráce mezi budoucími čekateli a vůdci je především v posledních letech jeho výrazným rysem. Dalším výrazným rysem je nepřetržitý symbolický rámec.
  • 2 víkendy a tábor – červen až listopad
  • velkamorava.skauting.cz/
  • POLOJASNO
  • 18+
  • Odpuzuje Tě slovo učení? Máš obavy z trávení Tvého volného času na vzdělávacích akcích? Chceš si tvořit svůj vlastní harmonogram, ale přitom si chceš užívat pozici toho, kdo nemusí vymýšlet program? Pak je tady Polojasno právě pro Tebe.
  • 3 víkendy a tábor – květen až listopad
  • polojasno.parvula.cz/

Další kurzy a inspirace: https://kurzy.skaut.cz/