1. 12. 2023

Středisko

Skautské středisko Kompas sdružuje 5 oddílů mladších členů, jeden roverský kmen a jeden oldskautský oddíl. Naším hlavním sídlem je Skautský dům v Králově Poli, působíme ale i v Ivanovicích a Medlánkách. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.
Kompas má kořeny jako pionýrská skupina, která ale po obnovení skautingu ve spolupráci s jiným střediskem v roce 1991 založila 15. skautské středisko Kompas. Členská základna Kompasu poslední desetiletí stále roste. Vedoucím střediska je v tuto chvíli Petr Žufan se svými zástupci Pavlem Černovickým a Annou Mičánkovou. Pod 15. středisko Kompas spadá také několik kurzů, např. čekatelské kurzy Narval a Rozrazil.