9. 9. 2020

Čekatelské kurzy

• TRINITY
  • 15 – 20
  • Pod symbolem Trinity se skrývá různorodý tým lidí, kteří rádi hledají nové, dosud neprošlapané cesty ve svém osobním i skautském životě. Každý jsme trochu jiný, jinak přemýšlíme a máme jiné zkušenosti, ale naše vize vzdělávání je stejná.
  • 2 víkendy a tábor – duben až říjen
  • www.trinity.skauting.cz/
  • ODYSSEA
  • 16+
  • Pro náš kurz je Homérův příběh důležitou součástí. Snažíme se s ním pracovat tak, aby nás všechny sblížil a zároveň poskytl prostor pro smích i zamyšlení. Zároveň jeho pomocí chceme ukázat, k čemu všemu může legenda sloužit ve skautské výchově.
  • 2 víkendy a tábor – březen až srpen
  • odyssea.skauting.cz/
  • ROZRAZIL
  • 16 – 18
  • Rozrazil je tradiční čekatelský kurz, který v Brně funguje od roku 1997. Náplní kurzu není jen obsah čekatelské zkoušky. Myslíme si, že čekatelé by měli mít jasno především sami v sobě.
  • 3 víkendy a tábor – březen až říjen
  • clkrozrazil.skauting.cz/
  • STŘÍBRNÁ ŘEKA
  • 15+
  • Chceš se podílet na vedení oddílu? Chystáš se udělat svůj první krok na činovnické stezce? Hledáš praktické rady a zkušenosti? Chceš být v něčem lepší, než ostatní? Přihlaš se na čekatelský lesní kurz!
  • víkend a tábor – duben až srpen
  • stribrnareka.cz/
  • CORDA
  • 16+ (pouze kluci)
  • Na základě dobrých zkušeností budeme pracovat v malých skupinkách podle oddílového zaměření – na vlčata, skauty a rovery. Nabídneme inspiraci a návody pro vedení družiny, přípravu programu, zásobu nových her a dalších aktivit. Ve společných diskuzích budeme hledat odpovědi na problémy, které právě tvůj oddíl nebo družinu trápí.
  • 2 víkendy a tábor – duben až říjen
  • corda.cz/
  • SURSUM
  • 16+
  • Potřebuješ získat energii a nápady do další skautské a roverské činnosti? Chceš zažít nezapomenutelné chvíle v přátelském společenství? Jsi rover, kterému není služba cizí? Nevíš, o čem je duchovní život rovera, nebo jak jej obohatit? Nebojíš se nových a netradičních věcí?  Chceš složit čekatelskou zkoušku za pomoci zkušených a kvalifikovaných instruktorů? Sursum je pro tebe správná volba.
  • 2 víkendy a tábor – duben až listopad
  • sursum.webnode.cz/
  • PRAČOLEK
  • 15+
  • Nebaví tě dlouhé sezení na přednáškách? Miluješ letní les, válení se v trávě a vůni vzduchu po přešlé bouřce? Pokud ano, Pračolek je tu přesně pro tebe!
  • 2 víkendy a tábor – květen až říjen
  • pracolek.parvula.cz/
  • HEFAISTOS
  • 15+
  • Hefaistos – čekatelky, které nejsou zavřené v místnosti a stejně vás spoustu naučí.
  • 2 víkendy a tábor – květen až listopad
  • hefaistos.skauting.cz/
  • NÁMOŘNÍ AKADEMIE
  • 15+
  • Námořní akademie je netradiční čekatelský lesní kurz určený nejen vodním skautům. Účastníci se na několik dní stanou kadety Jejího Veličenstva a plaví se na školní lodi Walrus po celém světě vstříc dobrodružství.
  • tábor a 2 víkendy – srpen až listopad
  • vodni.skauting.cz/
  • OHITIKA
  • 16 – 19
  • OHITIKA znamená hrdina.
    OHITIKA jsou tři totemy, které tě vedou.
    OHITIKA znamená tři pera, která musíš získat.
  • víkend a tábor – duben až srpen
  • vmls.cz/
  • JESENICKÁ LESNÍ ŠKOLA
  • 2 víkendy a tábor – květen až říjen
  • jels.skauting.cz/
  • INSOMNIA
  • 16+
  • Co ti v noci nedá spát? Strach z vedení, obava z přebírání zodpovědnosti? Množství čekatelských kompetencí, které musíš splnit? Na Insomnii ti s tím pomůžeme!
  • 4 víkendy a schůzka – duben až říjen
  • insomnia.skauting.cz/

Další kurzy a inspirace: https://kurzy.skaut.cz/